Elastyczny wąż metalowy

metalowy wąż

Elastyczny wąż metalowy

Platinflex jest wiodącym producentem węży i oplotów z blachy falistej. Założona w 2010 roku,

Platinflex był pionierem od samego początku i do dziś jest liderem w projektowaniu i produkcji elastycznych węży metalowych.

Elastyczny wąż metalowy falisty ze stali nierdzewnej został specjalnie zaprojektowany, aby osiągnąć kilka celów w projektowaniu rurociągów. Należą do nich absorpcja lub wibracje, działanie w próżni, wytrzymywanie ekstremalnych temperatur, tłumienie hałasu przenoszonego przez sztywne rury, dostosowywanie ruchu posuwisto-zwrotnego i zginania, skuteczne działanie pod wysokim ciśnieniem oraz regulacja lub korekcja niewspółosiowości.

W naszej ofercie znajduje się jedna z najbardziej rozbudowanych linii węży metalowych, spełniająca szeroki zakres wymagań projektowych. Węże metalowe marki PLATİNFLEX są formowane mechanicznie lub mechanicznie, ze stali nierdzewnej i spełniają wymagania dotyczące elastyczności i trwałości cyklu.

Dlaczego warto stosować elastyczne węże metalowe?

  • Odporny na niską i/lub wysoką temperaturę.
  • Również w zastosowaniach próżniowych zapewnia maksymalną szczelność w przypadku gazów pod wysokim ciśnieniem.
  • Na aplikacji nie widać śladów zużycia, pomimo wpływu ozonu lub innych warunków klimatycznych.
  • Dzięki metalowemu materiałowi jest bardzo bezpieczny.
  • Większa średnica wewnętrzna umożliwia realizację krótkotrwałych zastosowań ciśnieniowych.
  • Dzięki wcześniej wyprodukowanym elementom zapewnia oszczędności w kosztach montażu w porównaniu z liniami stałymi.
  • Posiada doskonałą trwałość chemiczną również w wysokiej temperaturze.
  • Zapobiega wibracjom i rozciągnięciom w połączeniach.

Dlaczego elastyczność?

Elastyczność falistego węża metalowego jest wynikiem zginania metalowych pofałdowań. Żywotność różni się w zależności od stopnia zginania, temperatury, warunków korozyjnych, ciśnienia i wibracji, na jakie narażony jest wąż. Jeśli wąż z blachy falistej nie jest unieruchomiony, wydłuży się pod wpływem zwiększonego ciśnienia wewnętrznego. Unieruchomienie zapewnia pleciona osłona, składająca się z rurowej osłony z tkanych metalowych drutów, ciasno zamocowanej na wężu z blachy falistej i zabezpieczonej na każdym końcu. Pokrycie oplotem drucianym nie wpływa znacząco na zginanie i elastyczność węża z blachy falistej.