by flexplatin flexplatin

Elastyczny wąż metalowy

metal hose

Elastyczny wąż metalowy
Platinflex jest wiodącym producentem falistych metalowych wężów i plecionek. Założony w 2010 roku

Platinflex od samego początku był pionierem i do dziś jest liderem w projektowaniu i produkcji elastycznego węża metalowego.

Falisty elastyczny wąż metalowy ze stali nierdzewnej został specjalnie zaprojektowany, aby osiągnąć kilka celów w projektowaniu rur. Obejmują one absorpcję lub wibracje, działają pod próżnią, ekstremalne temperatury uchwytu, tłumią sztywne przekazywanie szumów rur, dostosowują ruch posuwisto-zwrotny, działają skutecznie pod wysokim ciśnieniem i dostosowują lub korygują niewspółosiowość.

Nasza oferta obejmuje jedną z najszerszych linii produktów z wężami metalowymi, aby spełnić szeroką gamę wymagań projektowych. Węże metalowe marki PLATİNFLEX są formowane mechanicznie lub mechanicznie, ze stali nierdzewnej i spełniają wymagania dotyczące elastyczności i cyklu życia.

Dlaczego należy stosować elastyczne węże metalowe?

Odporny na niskie i / lub wysokie temperatury.
Również w zastosowaniach podciśnieniowych zapewnia maksymalną szczelność dla gazów o wysokim ciśnieniu.
Nie widać śladów zużycia, pomimo wpływu ozonu lub innych warunków klimatycznych.
Dzięki metalowemu materiałowi jest bardzo bezpieczny.
Większa średnica wewnętrzna pozwala na wykonywanie krótkotrwałych, ciśnieniowych aplikacji.
Dzięki wcześniej wyprodukowanym elementom zapewnia oszczędność kosztów montażu w porównaniu z liniami produkcyjnymi.
Ma doskonałą chemiczną wytrzymałość również w wysokiej temperaturze.
Zapobiega wibracjom i rozciąganiu połączeń.
Dlaczego elastyczność?
Elastyczność falistego węża metalowego jest wynikiem zginania metalowych pofałdowań. Żywotność zależy od intensywności zginania, temperatury, warunków korozyjnych, ciśnienia i wibracji, którym poddawany jest wąż. O ile nie powściągliwy, falisty wąż metalowy wydłuży się pod wpływem zwiększonego ciśnienia wewnętrznego. Ograniczenie zapewnia plecionka, składająca się z rurowej osłony z tkanych metalowych drutów, ściśle przylegającej do falistego węża metalowego i przymocowanej na każdym końcu. Gięcie i elastyczność falistego węża metalowego nie ulega znacznemu wpływowi pokrycia oplotem z drutu.